В орхідеях вчені знаходять протиракові речовини

За словами Лавра Крюкова, керівника лабораторії інноваційних технологій для виробництва рослин ботанічного саду ННГУ, цілющі властивості орхідеї відомі давно.

В орхідеях вчені знаходять протиракові речовини

 "Ми почали вивчати орхідеї рік тому, проаналізували коріння орхідеї і ідентифікували біологічно активні компоненти з протираковими властивостями", говорить Крюков. "Попит на ці компоненти дуже високий", зазначає дослідник.

"На даному етапі нам необхідно вивчити весь комплекс біологічно активних компонентів, для визначення їх відсоткового складу і проаналізувати всю групу. Після цього ми почнемо лабораторні випробування на тваринах", продовжує Крюков. На його думку, лікування раку рослинними екстрактами має певну перевагу перед хімічною обробкою, так як він не має побічних ефектів. Однак, як зазначив ботанік, вирощування орхідей в їхньому природному середовищі дуже важко. У природі вирощування бульб займає від 2 до 5 років, в той час як в лабораторних умовах, в спеціально розробленому середовищі, вони можуть бути вирощені протягом одного року.

Колекція ботанічного саду нараховує близько 800 видів орхідей, в тому числі деяких видів, які зникли з карти Російської Федерації більше 80 років тому.