Пошук рослини за першою літерою


 

Драцени / Dracaena

  • Невибагливі кімнатні рослини
  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Рідкий полив

Драцени (лат. Dracaena) - чагарники з пучком листя на рівному стеблі, який з віком перетворюється в стовбур. Невибагливі декоративно-листяні рослини. Види драцени: Маргіната (окаймована), Сандера (бамбук щастя), Деремська, Фрагранс та інші.

Драцена - квіти, листя, розміри, термін життя

Квіти: більшість драцен не цвітуть в домашніх умовах.

Листя: 30-45 см в довжину, 8 см в ширину, загострені, щільні, часто строкаті.

Розміри: в залежності від виду від 50 см до 2,5 м у висоту і від 80 см до 1,2 м в ширину.

Термін життя: від 5 до 15 років.

 

Драцена - догляд в домашніх умовах

Місцезнаходження: яскраве розсіяне світло або напівтінь. Відсуньте вазон з драценою на 1-2 м від вікна, яке виходить на південь або південний захід.

Полив: невеликими порціями кожні 5-7- днів, 1 раз на місяць потримайте вазон з драценою в ємності з водою, поки не перестануть виходити бульбашки повітря. Потім дайте воді стекти. Відновіть полив лише через тиждень після цієї процедури.

Вологість повітря: поставте вазон з драценою на шар вологого гальки. Щодня обприскуйте листя драцени зовні і вивороту.

Підживлення: кожні 15 днів, рідке добриво для кімнатних рослин.

Особливі вимоги: листя драцени погано переносять засоби, що додають листю блиск, особливо у вигляді аерозолів. Для миття листя драцени, що швидко покриваються пилом, використовуйте ганчірку або м'яку серветку.

Порада по догляду за драценами: перебування влітку на повітрі в саду або на терасі в легкій тіні піде на користь драцені окаймованій (Маргіната).

 

Драцена - пересадка в домашніх умовах

Пересадка: тримайте цю декоративно-листену рослину в одному і тому ж горщику, поки коріння не вийдуть назовні. Щовесни замінюйте верхній шар субстрату новим, збагаченим добривом на основі гною і водоростей.

Земля: парникова земля для кімнатних рослин, садова земля і пісок в рівних частинах. Необхідний хороший дренаж - покладіть на дно горщика шар керамзиту або гальки заввишки 3 см.

 

Драцена - розмноження в домашніх умовах

Розмноження: верхівковими живцями довжиною 15 см, які повинні мати не менше 2 листя, в міні-теплиці без повітря або у воді. Можливо розмноження шматочками стебла без листя (для драцени окаймованої) довжиною 5-7 см або повітряними відведеннями.

 

Драцена - хвороби і шкідники

Шкідники і хвороби: червеці провокують знебарвлення листя. Їх легко зняти ватною паличкою, змоченною у пиві.