Пошук рослини за першою літерою


 

Кротони / Codiaeum

  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Помірний полив

Кротони або кодієуми (лат. Codiaeum) - вічнозелені чагарники з прямостоячими стеблами і м'ясистими різнокольоровими листям.

Кротон - квіти, листя, розміри, термін життя

Квіти: коли кротони (кодієуми) відчувають себе не дуже добре через посуху або холоду, влітку на них з'являються маленькі непоказні кремові суцвіття.

Листя: шкірясті, ланцетоподібні або лопатеві, загострені або округлі, унікальні за забарвленням, з зеленими, жовтими, помаранчевими, червоними або строкатими візерунками.

Розміри: до 1 м у висоту і ширину.

Термін життя: непередбачуваний в руках новачка, більше 10 років в хороших руках.

Кротон - догляд в домашніх умовах

Місцезнаходження: біля західного вікна ці декоративно-листяні рослини отримують достатньо світла, щоб їх листя не втрачали кольору.

Полив: півсклянки води (20 -22 С) кожні 3 дні для рослини висотою 40 см. Влітку дозу треба подвоїти. З листопада по березень субстрат в вазоні може трохи підсохнути.

Вологість повітря: висока, 1 раз в день обприскуйте кротони (кодієуми) м'якою водою. Поставте вазон на зволожений гравій.

Підживлення: з травня по вересень, після поливу, кожні 15 днів, рідке добриво для кімнатних рослин.

Особливі вимоги: при температурі нижче 12 С Кротони (кодієуми) втрачають нижнє листя. З травня по вересень кротони (кодієуми) повинні стояти на яскравому сонці.

Порада по догляду: навесні прищипують молоді пагони, щоб рослини були пишними. Уникайте різкого падіння температури і протягів, щоб не опало листя кротона.

Кротон - пересадка в домашніх умовах

Пересадка: 1 раз на рік в березні перші 3 роки. Пізніше втручайтеся тільки в тому випадку, якщо коріння рослини вилізуть з вазона. Кротони (кодієуми) люблять рости в тісноті.

Земля: 1/3 садової землі, 1/3 перегною і 1/3 піску.

Кротон - розмноження в домашніх умовах

Розмноження: верхівковими черенками на початку весни у вологому торфі в дуже спекотній міні-теплиці, поставленій на радіатор опалення.

Кротон - хвороби і шкідники

Шкідники і хвороби: як тільки кротони слабшають, з'являються червеці.