Пошук рослини за першою літерою


 

Фікуси каучуконосні (Еластіка) / Ficus elastica

  • Невибагливі кімнатні рослини
  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Рідкий полив

Фікуси каучуконосні (лат. Ficus elastica) – невибагливі декоративно-листяні кімнатні рослини. Вазон отримав свою назву Каучуконосний, так як містить велику кількість каучуку (біле молочко). Ці вазони ще називають Фікуси Еластіка.

Фікуси каучуконосні (Еластіка) – листя, квіти, розміри, термін життя

Листя: довжиною від 30 до 45 см, щільне, блискуче, овальне, загострене на кінцях. В залежності від сорту має різне забарвлення.

Квіти: у горщиках не цвіте. У великих зимових садах на старих вазонах з'являються маленькі неїстівні фіги.

Розміри: у горщику 1 – 3 м заввишки, в зимовому саду у землі до 5 м, завширшки від 30 см до 2 м.

Термін життя: 10 – 20 років та більше у прийнятних умовах. Але надлишок води загубить вазон за 6 місяців.

Фікуси каучуконосні Еластіка догляд фото

Фікуси каучуконосні (Еластіка) – догляд, полив, пересадка, розмноження

Розташування: потребує яскравого, непрямого світла, може прилаштуватися к декільком годинам ранкового сонця.

Полив: рослини гинуть швидше від надлишку вологи, ніж її нестачі. Між поливами потрібно дати ґрунту підсохнути. Взимку зменшують полив. Влітку поливайте каучуконосні фікуси 2 – 3 рази на тиждень залежно від температури повітря. Не користуйтеся ємностями із резервуаром для води.

Вологість повітря: як тільки включається центральне опалення, обприскуйте листя рослини не менше 3 разів на тиждень, 1 раз на місяць мийте листя кімнатної рослини вологою губкою або спеціальною серветкою, щоб очистити їх від пилу. Поставте ємності із водою на радіатори опалення.

Пересадка фікусу каучуконосного: перші 3 роки – 1 раз на рік, у лютому – березні. Потім міняйте землю кожні 2 роки. Коли горщик стане надто важким або об'ємним, змінюйте лише субстрат на 4 см у глибину та постарайтеся не пошкодити коріння фікуса. Використовуйте класичний субстрат для пересадки фікуса, збагачений добривом на основі гною.

Земля для фікусу каучуконосного: садова, парникова для кімнатних рослин та пісок, змішані в рівних частинах. Гравій шаром 5 см забезпечить добрий дренаж.

Підживлення фікусу каучуконосного: весна-літо, розчин добрива. Для великих фікусів підійдуть гранульовані добрива, що повільно віддають поживні речовини в залежності від вологості ґрунту і не входять до контакту з корінням. Їх можна насипати на поверхню субстрату.

Розмноження: повітряними відведеннями - з травня до вересня. Нижче листа зробіть надріз 5 мм на стволі фікуса знизу вгору. Зануріть мокрий сірник у сухий гормональний порошок для живцювання і застромте його в надріз, щоб він не закривався. Оберніть це місце вологим мохом і прив'яжіть рафією, зверху покрийте плівкою. Через кілька місяців крізь мох проб'ється коріння. Настав час відрізати черешок нижче корені і посадити нову рослину в горщик діаметром 12 – 14 см. Можливе розмноження верхівковими живцями – у міні-тепличці з донним підігрівом.

Шкідники та хвороби фікусу каучуконосного: черв'яки роблять листя липкими. Про їхню появу можна судити по коричневих або борошнисто-білих щитках, що з'явилися уздовж жилок під листям.

Особливі вимоги: фікуси каучуконосні рослини некапризні та стійкі, якщо Ви не заливатимете коріння. Після поливу обов'язково злийте надлишок води з піддону.

Порада щодо догляду: молоді каучуконосні фікуси мало гілкуються. Тому краще купити горщик із кількома рослинами.

Фікуси каучуконосні Еластіка догляд проблеми, опадає листя фікус каучуконосний

Фікуси каучуконосні (Еластіка) - можливі проблеми при догляді

Раптове опадання листя: часто буває при перезволоженні, якщо таке могло бути, дістаньте фікус з горщика, подивіться на корені.

Всі корені темні і м’які? Якщо так то лікувати не має сенсу.

Якщо ні то проаналізуйте корені далі. Всі або більша частина коренів білі та пружні?

 – Так, тоді дістаньте фікус с горщика, підріжте всі корені, що потемніли, а також всі стебла та листя із слідами гнилі. Посадіть вазон фікус Еластіка назад у горщик та пролийте розчином карбендазима (фунгіцид з широким спектром системної дії).

– Ні, промийте корені під струменем води, обріжте гострим ножем всі темні м’які корені фікуса, стебла та листя зі слідами гнилі, а також підкоротіть верхню частину стебел, щоб компенсувати втрату коренів. Обережно пересадіть фікус Еластіка у новий горщик та свіжий ґрунт. Пролийте розчином карбендазима (фунгіцид з широким спектром системної дії). Поставте вазон з фікусом на світле місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Не поливайте поки не з’явиться нова поросль, потім поливайте потроху не допускаючи перезволоження.

Інші причини раптового опадання листя у Фікуса Каучуконосного (Еластіка)

-        Температура нижче 16 С.

-        Холодні протяги.

-        Не вистачає світла.

Опадають нижні листя у Фікуса Каучуконосного

Поступово опадають та жовтіють нижні листя – природній процес.

Жовтіє край листа, опадають нижні листя

Можливо не вистачає добрива. Підживлюйте фікус у період росту.