Пошук рослини за першою літерою


 

Азалії (Рододендрони Сімса) / Rhododendron simsii

  • Тіньолюбиві кімнатні рослини
  • Рясний полив

Азалії або Рододендрони Сімса (лат. rhododendron simsii) - вічнозелені невеликі рясноквітучі вибагливі гарні кімнатні рослини, вазони.

Листя азалії: довжиною 3,5 см, овальні, темно - зелені, пухнасті з тильної сторони.

Квіти азалії: широковоронкоподібні з простими або махровими, іноді гофрованими пелюстками, білі, рожеві, червоні або двоколірні, розміром від 30 до 70 мм.

Розміри азалії: від 12 см до 1 м у вазоні.

Термін життя азалії: у будинку кілька тижнів, на веранді від 3 до 7 років.

Азалії / Рододендрони Сімса догляд, пересадка, розмноження

Азалії / Рододендрони Сімса - догляд, пересадка, розмноження

Розташування азалії: яскраве світло, але без попадання прямих сонячних променів, якщо це вікно, яке виходить на південь. Краще розташувати вазон на західному або північному підвіконні. В оранжереї півтінь. В кінці осені і зимою Азалія потребує досвічування лампами.

Полив азалії: відстояною водою у період цвітіння кожні 2 – 3 дні, решта часу 1 – 2 на тиждень. Вазон не переживе пересихання, краще ставити вазон в миску з водою на півгодини, азалія візьме води скільки їй потрібно і не буде переливу.

Вологість повітря: поставте вазон на вологий шар гравію. Обприскуйте тільки зовнішню поверхню листя азалії і в жодному разі не мочіть квіти кімнатної рослини.

Пересадка азалії: дорослі рослини один раз в 2-3 роки, молоді – кожен рік. Пересаджують азалії після цвітіння, навесні, краще в широкий, але неглибокий горщик, методом перевалки, дуже обережно. На дно вазона треба покласти дренаж, наприклад, керамзіт.

Земля для азалії: вересова земля без домішок – має високу кислотність. У магазинах продається ґрунт з написом «Азалія».

Підживлення азалії: з лютого до липня, 1 раз на місяць, невапняне добриво. У магазинах є спеціальне добриво з позначкою «Для азалій та Рододендронів»

Розмноження азалії: верхівковими живцями без бутонів, розміром 5-8 см, у міні-тепличці, з використанням гормонів та донним підігрівом (25 С). Необхідно постійне провітрювання, зволоження та обприскування.

Живці змочуємо водою і обсипаємо «Корневіном», заглиблюємо у ґрунт не більше ніж 2 см. Якщо бруньки починають розвиватися, потрібно їх видаляти, вся сила має піти на формування сильної кореневої системи.

Шкідники та хвороби азалії: фітофтора, грибок – паразит, що висушує листя та гілки, якщо рослини отримують надто багато води. Павутинний кліщ.

Особливі вимоги: вазони азалії не виносять спеку, довше цвітуть у кімнаті без опалення. Азалії потребують зимівлі на веранді.

Порада щодо догляду азаліями: щоб зберегти азалії, не нагрівайте кімнату вище 15 С. Перебування в півтіні в саду влітку піде їм на користь.

Вазони Азалії / Рододендрони Сімса догляд, пересадка, розмноження

Можливі проблеми при догляді за азаліями

Жовтіє та опадає листя – можливо вазон стоїть на північному підвіконні, і його листя отримали опіки, притініть азалію, або перенесіть на західне або північне підвіконня.

Азалія скинула листя – непідходяща вологість повітря або кімнатна температура. Якщо ці параметри в нормі – можливо на вазон напав павутинний кліщ. Тоді азалія спершу скидає бутони, а потім вже листя. Обробляємо  азалію інсектицидами широкого спектру дії.

Вазон Азалія – корисні властивості: очищає повітря у приміщенні від формальдегіду на 6,3%. Підтримує у будинку позитивну енергетику.