Пошук рослини за першою літерою


 

Кислиця трикутна / Oxalis triangularis

  • Невибагливі кімнатні рослини
  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Помірний полив

Кислиця трикутна (лат. Oxalis triangularis) – квітка метелик – багаторічна декоративно-листяна бульбоцибулинна рослина. Цей вид кислиці зазвичай вирощують як кімнатну рослину, вазон. Ще її називають конюшиною щастя або заяча капуста.

Листя кислиці: кожен лист розділений на три частини трикутної форми, що закриваються на ніч, коли зменшується інтенсивність освітлення, і відкриваються вдень, при яскравому зовнішньому освітленні.

Квіти кислиці: дрібні – білі, рожеві чи фіолетові.

Вазон Кислиця трикутна квіти фото

Розміри: до 30 см заввишки.

Термін життя: багаторічна невибаглива кімнатна рослина при правильному догляді радуватиме вас не один рік.

Вазон Кислиця – догляд, пересадка, розмноження

Розташування: кімнатна рослина любить світло, найкраще розміщувати на вікнах, що виходять на захід чи схід. На південних вікнах ніжне листя трикутної кислиці можуть отримати опіки.

Полив: поливати кислицю слід, коли верхній шар ґрунту просох приблизно на 2,5 см. У зимовий період поливати не потрібно, коли рослина пішла в період спокою (скинула листя), триває 1,5-2 місяці. У цей час зберігаємо горщик із кислицею у темному прохолодному місці, наприклад під ванною.

Вологість повітря: кислиця трикутна добре почувається при вологості повітря 40-60%. У спекотні літні дні рекомендуємо обприскувати вазон кислицю щодня.

Пересадка: взимку або на початку весни, у міру заповнення горщика корінням, орієнтовно раз на 2-3 роки. При цьому старі бульби краще видаляти – це призведе до активнішого росту рослини та цвітіння. Щоб виріс пишний декоративний кущ кислиці в один горщик садять 3 бульби і більше.

Земля: добре росте у звичайному ґрунті типу «Універсальний», потрібен хороший дренаж.

Підживлення: з квітня до серпня – 2 рази на місяць. Для кислиці вибираємо комплексне мінеральне добриво для декоративно-квітучих кімнатних рослин, концентрація повинна бути в 2 рази слабшою за рекомендовану виробником (розводимо водою). Після пересадки в новий ґрунт не потрібно підгодовувати кислицю протягом 1-2 місяців, тому що свіжий ґрунт містить у собі всі необхідні елементи для активного росту рослини.

Розмноження: бульбами, листочками, насінням. Найпростіший спосіб розподілом бульб зимою або на початку весни під час пересадки.

Вазон Кислиця трикутна бульби фото

Кислиця трикутна дуже добре розмножується відділенням бульб, що формуються навколо материнського. По 5 штук бульб саджають в один горщик, потім ставлять у прохолодне місце і чекають поки проклюнуться. Після цього переставляють вазон з трикутною кислицею на добре освітлене місце, і вже через 1-2 місяці формується пишний кущик.

Шкідники та хвороби: кислиця при правильному догляді досить стійка до появи шкідників та хвороб. Але при системному перезволоженні бульби кислиці можуть почати гнити, якщо ви таке помітили на своїй рослині, потрібно видалити всі пошкоджені частини і обробити фунгіцидом.

Павутинний кліщ, попелиця, білокрилка, щитівка – можуть оселитися на кислиці – потрібно обробити кімнатну рослину інсектицидом.

Особливі вимоги: взимку, при настанні періоду спокою (кислиця скидає листя), який триває близько 2 місяців, кімнатну рослину потрібно помістити в більш прохолодне місце (12-18 С) і скоротити полив.

Порада щодо догляду: для кислиці обов'язковий період спокою.

Можливі проблеми при догляді за кислицею трикутною

Засихає листя - недостатньо поливу або потрапляння прямих сонячних променів на рослину. Також через сильне сонце можуть з'явитися опіки на листі.

Вазон кислиця трикутна – корисні властивості

Важається, що ця кімнатна рослина приносить у будинок щастя та удачу, не дарма його іноді називають конюшиною щастя. У Європі прийнято дарувати цю кімнатну рослину до Нового року.