Пошук рослини за першою літерою


 

Нефролепіс (Папороть) / Nephrolepis

  • Тіньолюбиві кімнатні рослини
  • Рясний полив

Нефролепіс (лат. Nephrolepis) - найстійкіша кімнатна папороть у вигляді густих компактних кущів.

Нефролепіс (папороть) - квіти, листя, термін життя

Квіти: папороть не цвіте.

Листя: 40-70 см довжиною, яскраво-зеленого кольору, різьблені, витягнуті, зібрані біля основи в великі розетки.

Розміри: до 1 м в діаметрі. Висота від 50 до 80 см.

Термін життя: в вазоні від 2 до 5 років.

Нефролепіс (папороть) - догляд в домашніх умовах

Місцезнаходження: півтінь або яскраве світло. Папороть кімнатна рослина, яке добре підходить для вікон, що виходять на північ або схід. Страждає від прямих сонячних променів. У літню пору бажано виносити на свіже повітря.

Полив: 1-2 рази на тиждень невапняною водою кімнатної температури. Але краще занурювати вазон в воду на 20-30 хв. Не можна допускати як застою води, так і пересихання земляної грудки.

Вологість повітря: не менше 60%. Потрібно обприскувати кожен день протягом усього року. Не забувайте обприскувати листя папороті і з вивороту. При занадто сухому повітрі кінці листя будуть засихати.

Підживлення: кожні 2 тижні з квітня по вересень рідке добриво для кімнатних рослин.

Особливі вимоги: краще вирощувати цю кімнатну рослину в підвісному горщику або встановити горщик на полицю або спеціальну підставку для кімнатних рослин.

Порада по догляду: при пересадці додайте в субстрат органічне добриво.

Нефролепіс (папороть) - пересадка в домашніх умовах

Пересадка: в березні-квітні щороку.

Земля: легкий ґрунт - суміш з рівних частин хвойної, парникової землі і торфу з додаванням 5 г кісткового борошна на 1 кг суміші. Також можна використовувати суміш з 4 частин листової землі, 1 частини торфу і 1 частини піску.

Нефролепіс (папороть) - розмноження в домашніх умовах

Діленням материнського куща навесні під час пересадки. Можна висівати суперечки, які утворюються на зворотному боці листя папороті в міні-тепличку. Також папороті розмножують молодими рослинами, які утворюються на кінцях «вусів». Для цього їх пришпилюють до грунту і присипають землею для вкорінення. Потім їх пересаджують в окремі горщики.

Нефролепіс (папороть) - хвороби і шкідники

Найбільш часто зустрічається шкідник - щитівка.

Нефролепіс (папороть) - корисні властивості

Флегматикам папороть допомагає активізувати життєві сили. Якщо його розмістити на телевізорі - він поглине електромагнітні випромінювання. Якщо папороть розмістити в несприятливій енергетичній зоні, він забере частину шкідливої ​​для людини енергії. Також папороть очищає повітря на 7,6%, завдяки здатності акумулювати формальдегід.