Пошук рослини за першою літерою


 

Фаленопсиси / Phalaenopsis

  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Помірний полив

Фаленопсиси (лат. Phalaenopsis) - це епіфітні орхідеї. Свою назву фаленопсіси отримали через їх схожість з нічним метеликом.

Фаленопсис - квіти, листя, розміри, термін життя

Квіти: в будь-який час року, на квітконосі, часто дугообразному, близько 10 квіток діаметром 3-6 см. Відтінки кольорів фаленопсисов від чисто білого до всіх нюансів рожевого, а також бузкові, помаранчеві і жовті. Бічні чашелістнікі і пелюстки зазвичай схожі, іноді в смужку або цятку.

Листя: вічнозелені, довжиною 10 - 30 см плоскі, жорсткі, блискучі, просто зелені або в цяточку, що охоплюють підставу стебла, зібрані в розетку, з якої ростуть квітконоси і повітряні корені.

Розміри: від 30 до 50 см в горщику.

Термін життя: від 3 до 7 років в будинку. Цвітіння фаленопсисів триває близько півроку, частіше з січня по червень. У вазі квіти стоятимуть не менше ніж 2 тижні.

 

Фаленопсис - догляд в домашніх умовах

Місцезнаходження: біля східного вікна, щоб орхідеї було світло, але не жарко.

Полив: бажано вранці, влітку кожні 2 - 3 дні, взимку кожні 8 - 10 днів. Використовуйте невапняну теплу воду.

Вологість повітря: від 60 до 80%. Поставте горщик з орхідеєю на піднос з гравієм або керамзитом, наполовину зануреним у воду. Кожен день обприскуйте листя, вода не повинна стікати в центр розетки, так як можливий ризик загнивання.

Підживлення: з березня до вересня, ½ дози рідкого добрива для азалій або звичайна доза добрива для орхідей, кожні 15 днів, обов'язково на вологий субстрат.

Особливі вимоги: для цвітіння фаленопсиси вимагають помітної різниці денної і нічної температур і виражений період спокою після цвітіння. Коли на рослині з'являються бутони, температура не повинна опускатися нижче 15 ° С, інакше фаленопсис їх скине.

Порада по догляду: квітконос великих фаленопсисів може зігнутися під вагою квіток. Прив'яжіть його до опори в декількох місцях.

 

Фаленопсис - пересадка в домашніх умовах

Пересадка: кожні 2 - 3 роки, навесні або на початку літа. Фаленопсиси мають дуже тендітні коріння, проникаючі в пори горщика, тому пересадка для них дуже травматична. Але вона необхідна, якщо горщик малий або субстрат втратив свої поживні властивості. Садіть фаленопсиси в центр горщика і не підрізайте коріння.

Земля: суміш з фрагментів соснової кори, їх величина залежить від розміру орхідеї, поліуретановий мох, волокнистий торф і деревне вугілля. Карликові фаленопсиси добре ростуть на шматках коркової кори.

Фаленопсис - розмноження в домашніх умовах

Розмноження: відділенням і пересадженням молодих пагонів, які з'являються на квітконосі орхідеї. Щоб спровокувати їх появу, оберніть вологим сфагнумом помітні бруньки. Тримайте фаленопсис в жаркій і дуже вологій атмосфері. Коли утворяться молоді пагони з корінням близько 5 см, Ви можете їх відрізати і посадити в субстрат із дрібних фрагментів.

Фаленопсис - хвороби і шкідники

Шкідники і хвороби фаленопсисів: через паразитних грибів на листках або квітках з'являються плями. Проведіть профілактику заздалегідь. Використовуйте тільки чисті інструменти і добре провітрюйте приміщення, уникайте протягів.