Пошук рослини за першою літерою


 

Молочай гребінчастий / Euphórbia lophogona

  • Невибагливі кімнатні рослини
  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Помірний полив

Молочай гребінчастий (лат. Euphórbia lophogona) - вічнозелений невибагливий сукулент. Стебло товсте, ребристе, іноді спірально закручене. Зовнішньо схожий на Молочай біложилковий, який також дуже часто вирощується як кімнатна рослина, вазон.

Листя молочая гребінчастого: цілісні, довжина - 12 см, ширина - 2,5-5 см, від м'ясистих до майже шкірястих, з помітною середньою жилкою, з бічними білими жилками, ростуть у верхівки рослини, розташовані на червоно-коричневих черешках. Відтінок приквітки біло-рожевий.

Квіти молочая гребінчастого: жовто-зелені на зелено-червоному квітконосі завдовжки 4-5 см. Цвіте з першого року життя.

Розміри: до 120 см заввишки.

Термін життя: 10 років у середньому живе у горщику.

Молочай гребінчастий - догляд, пересадка, розмноження

Розміщення на добре освітлених вікнах молочай гребінчастий росте більш декоративним, за рахунок великого листя та їх кількості. При поганому освітленні кімнатна рослина буде з дрібним листям і більш «лисою». Навесні та влітку можна виносити на веранду, балкон.

Полив: помірний, як висихає земляний ком. Взимку менший, влітку рясніший.

Вологість повітря: не вимагають обприскування, добре переносять кімнатні умови.

Пересадка: рідко потребують пересадки, тому що ростуть повільно, пересаджуйте за крайньої необхідності. Для дорослих рослин вибирайте глибокі вазони, що не будуть перевертатись.

Земля: повинна бути пухкою та повітропроникною, можна додати керамзит або дрібні камінчики. Готується з рівних частин: торф, річковий пісок, дерн, листовий ґрунт. Найпростіше купити в магазині готову суміш із позначкою «Кактус» або «Для кактусів».

Підживлення: у період активного росту з травня до вересня добривом для кактусів – 2 рази на місяць. Добрива, з високим вмістом азоту, слід виключити, низький допустим.

Розмноження: найкраще насінням, їх утворюється багато, добре проростають. Можна і живцями.

Шкідники та хвороби: невибаглива кімнатна рослина, яка досить рідко хворіє та піддається атаці шкідників.

Особливі вимоги: дорослі кімнатні рослини краще зміцнювати опорою, інакше можуть зламатися під власною вагою.

Порада щодо догляду: виділяють отруйний білий сік (молочко, млечний сік, латекс), якщо надломити живий лист або гілку, тому при догляді та пересадці слід бути обережними, мити руки одразу ж після контакту з соком рослини, а краще використовувати рукавички. Також рекомендуємо тримати подалі цю кімнатну рослину від дітей та домашніх тварин.

Можливі проблеми при догляді за молочаєм гребінчастим

Жовтіють листя, а потім опадають - потрібно зменшити полив і уникати протягів. Так як жовте листя у молочая гребінчастого є ознакою перезволоження або перепаду температур.

Молочай гребінчастий – корисні властивості: коріння та сік рослини є лікарською сировиною та застосовується для лікування багатьох хвороб, але самолікуванням займатися не рекомендуємо. Краще вирощувати молочай гребінчастий як декоративну кімнатну рослину та отримувати естетичне задоволення.