Пошук рослини за першою літерою


 

Фікуси бенджаміна / Ficus benjamina

  • Невибагливі кімнатні рослини
  • Сонцелюбиві кімнатні рослини
  • Рідкий полив

Фікуси Бенджаміна (лат. Ficus benjamina) - великі розлогі кущі або маленькі деревця з густим листям. Невибагливі декоративно-листяні домашні рослини.

Фікус Бенджаміна - квіти, листя, розміри, термін життя

Квіти фікуса Бенджаміна: у рослин в горщиках не буває.

Листя фікуса Бенджаміна: довжиною до 10 см, овальні, з гострими кінчиками, жорсткі, воскові на вигляд, яскраво-зелені.

Розміри фікуса Бенджаміна: в горщику від 50 см до 3 м.

Термін життя фікуса Бенджаміна: від 2 до 15 років і більше в дуже світлому приміщенні з помірним кліматом.

 

Фікус Бенджаміна - догляд в домашніх умовах

Місцезнаходження фікуса Бенджаміна: яскраве світло, в 1 м від південного вікна. Не переставляйте фікус Бенджаміна занадто часто, різкі зміни положення призводять до обпадання листя з одного боку.

Полив фікуса Бенджаміна: взимку не частіше 1 разу на тиждень, влітку поливайте фікуси Бенджаміна кожні 2 - 3 дні. Занурте горщик у воду, щоб земляний ком намок як слід.

Вологість повітря: обприскуйте листя рослини кожні 2 дні, особливо взимку. Віддаліть фікуси Бенджаміна як мінімум на 2 м від радіатора опалення, так як сухість повітря - головна причина скидання і пожовтіння листя.

Підживлення фікуса Бенджаміна: в березні, як тільки починає з'являтися молоде листя, рідке добриво для кімнатних рослин. З листопада по лютий підживлення припиніть.

Особливі вимоги: не ставте фікуси Бенджаміна біля вхідних дверей на вулицю або близько постійно відкритого вікна. Ці фікуси погано переносять холодні протяги, через які опадає листя і сохнуть найслабші стебла.

Порада по догляду за фікусами Бенджаміна: 2 рази на рік, навесні та в кінці літа, обріжте сухі стебла рослини. Якщо фікуси Бенджаміна втрачають листя, їх треба негайно переставити, підшукавши для них більш комфортне місце.

Вазон Фікус Бенджаміна фото догляд

Фікус Бенджаміна - пересадка в домашніх умовах

Пересадка фікуса Бенджаміна: молоді рослини - щороку в лютому - березні. При діаметрі горщика 30 см замінюйте верхній шар, 3 см, субстрату в березні і вересні, додавши до субстрату 20% органічного добрива.

Земля для фікуса Бенджаміна: парникова земля, садова земля і пісок.


Фікус Бенджаміна - розмноження в домашніх умовах

Розмноження фікуса Бенджаміна: верхівковими черенками в опалювальної міні-теплиці або в воді.

 

Фікус Бенджаміна - хвороби і шкідники

Шкідники і хвороби фікуса Бенджаміна: щитівок легко зняти ватяним тампоном, якщо Ви їх вчасно помітите. Влітку червоні павутинні кліщики.