Пошук рослини за першою літерою


 

Каланхое / Kalanchoe

  • Невибагливі кімнатні рослини
  • Світлолюбиві кімнатні рослини
  • Рідкий полив

Каланхое (лат. Kalanchoe) - рослини - сукуленти найрізноманітніших видів. Каланхое цінують за гарні листи або за довгий цвітіння.

Каланхое - квіти, листя, термін життя

Квіти: денні, трубчасті або у вигляді дзвіночків, основи пелюсток з'єднані в чашечку, іноді дуже красиву. Квітки каланхое можуть бути з'єднані у вертикальні пониклі суцвіття. Численні бутони рослини розкриваються поступово, тому цвітіння іноді триває кілька місяців.

Листя: різноманітних форм і розмірів, оксамитові або гладкі. У багатьох каланхое листя смугастий виворіт. У деяких видів каланхое на краю листяної пластинки є крихітні пагони, які опадають при найменшому поштовху і одразу ж пускають коріння.

Розміри: 50 см у висоту і ширину, багато видів легко досягають 2 висоти навіть у квартирі.

Термін життя: 5 - 6 років для більшості каланхое, потім рослини краще оновити за допомогою живців або молодих пагонів. Великі деревовидні каланхое живуть в горщику більше 10 років.

Вазон Каланхое - догляд в домашніх умовах

Місцезнаходження: світле, але не на яскравому сонці. Від жарких променів сонця червоніють листя і з'являються опіки.

Полив: 1 - 2 рази на тиждень з весни до середини осені. Потім поливайте каланхое 1 - 2 рази на місяць м'якою водою. Взимку субстрат не повинен до кінця висихати.

Вологість повітря: нормальна. Види каланхое з бархатистими листям бояться вологості, так як на листках дуже швидко з'являється гниль, якщо краплі води затримуються між тонкими волосками рослини.

Підживлення: для квітучих каланхое квіткове добриво в кількості ½ рекомендованої дози. Для листяних видів каланхое - добриво для кактусів. Удобрюйте рослини 1 раз на місяць з квітня по жовтень.

Особливі вимоги: як тільки половина квіток на стеблі зів'яне, обріжте цвітконіс, щоб спровокувати появу нових квітконосів.

Порада по догляду: постарайтеся, щоб при поливі вода не потрапляла в основу листя і в центр куща. Це провокує появу паразитарних грибів, чорних плям.

Каланхое - пересадка в домашніх умовах

Пересадка: 1 раз на рік для швидкозростаючих видів. Виберіть великий стійкий вазон, найкраще глиняний, щоб каланхое не впало.

Земля: субстрат для гераней і 30% дрібного гравію для поліпшення дренажу.

Каланхое - розмноження в домашніх умовах

Дуже просте для видів з відростками на листках, їх досить покласти на субстрат. Інші види каланхое легко розмножуються стебловими живцями з  1 - 2 листям.

Каланхое - хвороби і шкідники

Тля і червеці, особливо у повільно зростаючих видів. Квітучі каланхое схильні до борошнистої роси, а на листках рослини іноді з'являються чорні плями.