Подарували гіацинт у вазоні як доглядати? Що робити з цибулиною після цвітіння?

Гіацинт у горщику – поширений подарунок на 8 Березня, він гарно виглядає, має приємний аромат, така квітка у вазоні при правильному догляді порадує вас не один тиждень.

 Подарували гіацинт у вазоні фото як доглядати в домашніх умовах

Подарували гіацинт у вазоні, як доглядати в домашніх умовах?

Гіацинт у вазоні – невибаглива квітка і складного догляду не потребує. Пересадка не потрібна. Поливаємо гіацинт у горщику помірно, як ґрунт буде підсихати, але не допускайте переливів та стоячої води, щоб цибулина не загнила. Також не допускайте надмірного висихання ґрунту. Найкраще наливати воду в піддон, а через годину зливати зайве, гіацинт у горщику візьме води скільки йому потрібно.

Поставте квітучий гіацинт у горщику не далі ніж 1 метр від вікна, а краще на підвіконня східного або північного вікна, подалі від джерел опалення.

Що робити якщо подарували гіацинт у вазоні на 8 Березня

Скільки живе гіацинт у горщику в будинку?

Цвіте гіацинт у горщику в домашніх умовах від 10 днів до місяця, залежить від того, скільки рослина простояла в магазині. Тому, щоб довше насолоджуватися цвітінням, вибирайте гіацинти в горщику із сильними квітконосами, які тільки починають розпускатися. На квітах має бути коричневих вкраплень, а цибулина гіацинту – щільна, тверда. Листя зелене, без плям та жовтизни.

Гіацинт у горщику, який ще довго цвістиме - фото

Гіацинт у горщику, який ще довго цвістиме - фото

У нього здорове зелене листя, масивна квіткова стрілка, квіти почали розпускатися і ще багато не відкритих бутонів.

Гіацинт у горщику, який швидко відцвіте фото

Гіацинт у горщику на 8 Березня, який швидко відцвіте фото

Гіацинт у горщику - початок цвітіння фото

Гіацинт у горщику на 8 Березня - початок цвітіння фото

Краще вибирати гіацинт у горщику, квіти якого вже почали відкриватися, щоб переконатися в тому, що рослина здорова, активно росте, і квіткова стрілка потім не зав'яне і засохне так і не  розпустившись, як на наступному фото.

Гіацинт у вазоні - засохла, завяла квіткова стрілка фото

Початок цвітіння гіацинту у горщику фото

Початок цвітіння гіацинту у вазоні на 8 Березня фото

Що робити з гіацинтом у вазоні, який відцвів?

Коли гіацинт у горщику відцвіте - стрілку зрізаємо відразу, листя залишаємо, поки вони самі не почнуть жовтіти, підсихати, потім прибираєте їх - це природно, рослина йде в період спокою.

Що робити з цибулиною гіацинту після цвітіння у вазоні?

Гіацинти виганяють у горщиках на 8 Березня (добиваються цвітіння штучним шляхом до певної дати), після цвітіння такі рослини зазвичай не цвітуть більше в домашніх умовах. Для вигонки в горщику вдома потрібно брати нову сильну цибулину, можна купити в магазині.

Щоб гіацинт, який цвів у горщику на 8 Березня, зацвів наступного року його потрібно пересадити у квітні-травні у відкритий ґрунт, у палісаднику біля будинку, на дачі, на клумбі приватного будинку. Якщо не хочете поратися – віддайте цибулину гіацинту людям, які займаються благоустроєм території біля вашого під'їзду, вони будуть раді. А ви зможете спостерігати гарне цвітіння гіацинту біля вашого будинку наступного року.

Що робити з цибулиною гіацинту після цвітіння у вазоні в домашніх умовах

Гіацинт у горщику пересадка в ґрунт

Після того як гіацинт у горщику відцвів, ви обрізали стрілку, листя пожовтіло і усохло природним шляхом, цибулину гіацинту потрібно витягнути, обтрусити від землі і залишити в сухому теплому місці, нехай підсихає. Або можна залишити в горщику без поливу. Потім навесні, у квітні-травні цибулину гіацинту висаджуємо у відкритий ґрунт, на вулиці. На глибину трьох цибулин рослини, тобто кладете гіацинт в ямку і над ним має поміститися ще дві такі ж цибулини. Всі цибулинні квіти краще садити у спеціальні кошики, щоб вони не йшли в землю з часом.

Рекомендуємо:

Крокуси у вазоні - як доглядати вдома? Як доглядати за крокусами в горщику після цвітіння в будинку?

Гіацинт східний у каталозі кімнатних рослин від А до Я.

Сприятливі дні для пересадки кімнатних рослин у 2023 році.